Hoşgeldiniz!

Bize kaydolarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Hemen Kayıt OL!

81 A Vizesi Bir Üyemizin Vize Süreci

Taşkın

Kurucu
S-Vip Üye
Çalışkan
Vizemi aldım ve 81a ve tüm denklik süreci.

11.03.2022 Tarihinde Mekatronik mesleği için bireysel başvuruda bulundum. Yaklaşık 4 ay sonra ödeme bilgisi aldım toplamda ise 7 ay sonra eksik evrak olmadan Kısmi denkliği aldım. Kısmi denklik tek bir teorik ders eksiğim vardı (işin dijitalleşmesi ve verilerin korunması).

Denklik süreci devam ederken Haziran 2022 Tarihinde işveren buldum ve 23 Haziran 2022 Baden-Württemberg eyaletinde 81a için 411€ ödeme yapıp prosüdürü başlattı. 81a başvurusu esnasında daha denkliğim olmadığı için IHK-FOSA'dan denkliği bekledik. Ekim ayında denklik çıktı ve işlemlere devam ettiler. 11 Kasım 2022 Tarihinde 81a hazırdı ama evrağı alamadım çünkü işlemler en son aşamaya geldiğinde Bundesagentur für Arbeit işverenime A2 dil sertifikası istediğini bildirmiş (KURSA GÖNDERİCEZ, ALMANCAYA GEREK YOK FALAN FISTIK TAKTİĞİ İŞE YARAMADI) . Durum böyle olunca en yakın tarihte A2 sınavına girip belgeyi 1,5 içinde teslim ettim ve 29.12.2022 tarihinde 81a teslim alıp bana postaladılar. 06. 01.2023 de belge elime geçti.

81a kargodayken (Expresskargo) 02.01.2023 de i Data İzmirden randevu için talepte bulundum. 8 Gün sonra randevu tarihi içeren E-mail aldım. 16.01.2023 Tarihinde İzmirde eksiksiz evraklarımı teslim ettim. Pasaportum/Vizem 24.01.2023 geldi.

81a Evrakları

- Başvuru formu, Biometrik Foto, Pasaport fotokopisi

-81a Vorabzustimmung

-Cv - (Tercihen ek olarak ön yazı yazdım)

-Erklärung zum Beschäftigungsverhältnis (İşveren doldurck.)

-Denklik ve diplomalar

-Referanslar ve Sertifikalar

-Dil kanıt belgesi

-Seyehat sağlıklı sigortası (Tercihim 1 Aydı)

-4a Sgk hizmet dökümü (e-devletten)

Lütfen niye şöyle yapmadın böyle yapmadın diye kimse yazmasın. Yazının içinden işine yarayacak olanı alsın ve varsa sorucağınız sadece gruptan sorun herkes yararlansın. Bütün arkadaşlara başarılar.

Hocam emeğinize sağlık tebrik ederim sizi . İ-data çok erken randevu vermiş bizde sınav sonucu açıklandıktan sonra randevuya başvuracağız darısı başımıza hayirli olsun. Benim korkumda i-data geç randevu verir diye

11.03.2022 Tarihinde Mekatronik mesleği için bireysel başvuruda bulundum. Yaklaşık 4 ay sonra ödeme bilgisi aldım toplamda ise 7 ay sonra eksik evrak olmadan Kısmi denkliği aldım. Kısmi denklik tek bir teorik ders eksiğim vardı (işin dijitalleşmesi ve verilerin korunması).

Denklik süreci devam ederken Haziran 2022 Tarihinde işveren buldum ve 23 Haziran 2022 Baden-Württemberg eyaletinde 81a için 411€ ödeme yapıp prosüdürü başlattı. 81a başvurusu esnasında daha denkliğim olmadığı için IHK-FOSA'dan denkliği bekledik. Ekim ayında denklik çıktı ve işlemlere devam ettiler. 11 Kasım 2022 Tarihinde 81a hazırdı ama evrağı alamadım çünkü işlemler en son aşamaya geldiğinde Bundesagentur für Arbeit işverenime A2 dil sertifikası istediğini bildirmiş (KURSA GÖNDERİCEZ, ALMANCAYA GEREK YOK FALAN FISTIK TAKTİĞİ İŞE YARAMADI) . Durum böyle olunca en yakın tarihte A2 sınavına girip belgeyi 1,5 içinde teslim ettim ve 29.12.2022 tarihinde 81a teslim alıp bana postaladılar. 06. 01.2023 de belge elime geçti.

81a kargodayken (Expresskargo) 02.01.2023 de i Data İzmirden randevu için talepte bulundum. 8 Gün sonra randevu tarihi içeren E-mail aldım. 16.01.2023 Tarihinde İzmirde eksiksiz evraklarımı teslim ettim. Pasaportum/Vizem 24.01.2023 geldi.

81a Evrakları

-81a Vorabzustimmung

-Denklik ve diplomalar

-Dil kanıt belgesi

Lütfen niye şöyle yapmadın böyle yapmadın diye kimse yazmasın. Yazının içinden işine yarayacak olanı alsın ve varsa sorucağınız sadece gruptan sorun herkes yararlansın. Bütün arkadaşlara başarılar.
Bana kısmı denklik çıktı 81 a ile başvuru yapamazsın dedi birilerin tam bilgiyi nasıl öğrenebilirim bilmiyorum ama 29F vizesine başvuru yapmam gerekir sanırım bu konuda kafam çok karışık

81a Evrakları

-81a Vorabzustimmung

-Denklik ve diplomalar

-Dil kanıt belgesi

Twbrik ederim hocam

Bana ne zaman gitmek istediğimi sordu. En erken 2hafta sonrasını söyleuebiliriz dediği için 19 haziran dedik. Sizin 8günde gelmiş vizeniz. Bu tarz bir soru sordular mı? Vize başlangıcı ne zamandı??

Öncelikle tebrikler.
Başvuruyu kendiniz mi yaptınız acaba ?
Aracı kurumlar çok pahalı ve dolandırıcı çok fazla.
Kendimiz yapma konusunda neler dersiniz ? Adımları paylaşır mısınız ?

Öncelikle tebrikler.
Başvuruyu kendiniz mi yaptınız acaba ?
Aracı kurumlar çok pahalı ve dolandırıcı çok fazla.
Kendimiz yapma konusunda neler dersiniz ? Adımları paylaşır mısınız ?
Evet ben kendim linkedin üzerinden iş başvurusu yaptım ve mülakatlar sonunda şirket benim için ön onaylı vize başvurısı yaptı

Merhaba vize başvurusu icin belirli bir maaş sınırı varmı bı kaç yerde yıllık brüt maaş şartı felan diyorlardı böyle bir durum varmı acaba

Kardeşim öncelikle bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. 81A evrakları yazdığın yerde biz hangi aşamada nereye vereceğiz evrakları.

1. Sorum bu evrakların hepsini işverene mi yolluyoruz. Yoksa bir kısmını mı yolluyoruz, bir kısmı ise hangi kısmı (biliyorum 3 soru oldu ama 1.3 gibi düşün)

2. Sorum belgeleri Almanca olarak mı yolluyoruz. Eğer öyle ise meslek lisesi dip, sertifikalar, sgk dökümü nereden Almancaya çevireceğiz.

İyi akşamlar 81 a vizeniz elinize geçtikten sonra almanyaya gidip işe başlamak için süre sınırı var mı? mesela 1 ay içerisinde işe başlamanız gerekir gibi

İyi akşamlar 81 a vizeniz elinize geçtikten sonra almanyaya gidip işe başlamak için süre sınırı var mı? mesela 1 ay içerisinde işe başlamanız gerekir gibi
Hayır herhangi bir sure yok yalnız vize sureniz kısa olursa bir an once gidip oturum kartı için basvurmaniyda fayda var çünkü randevu olusturmaniy ve sigortanizin başlamış olması ve sigorta kartibizin elinize ulaşması gerekecek